دوشنبه ١٤ آذر ١٤٠١
 


چاپ خبر Print

کتاب : کاربرد سیستم استنتاج فازی در مدل سازی بی ثباتی های خاورمیانه (علل و پیامدها)کتاب : کاربرد سیستم استنتاج فازی در مدل سازی بی ثباتی های خاورمیانه  (علل و پیامدها)  

تألیف : دکتر هادی تاجیک دکتر علی بشیری

       خاورمیانه منطقه ای است مملو از حوادث و تحولات که گویا به صورت دوره ای تکرار می شوند. این منطقه انقلاب ها و شبه انقلاب های متعددی را به خود دیده است که با آرزوی دستیابی به آرمان شهری بهتر صورت پذیرفته اند، اما پس از مدتی نه تنها به اهداف خود دست نیافتند بلکه انقلابیون به قدرت رسیده نیز راهی به خطاتر از آنانی که علیه آنان قیام کرده اند طی کرده اند.

لذا ایجاد بانک اطلاعاتی از بی ثباتی های خاورمیانه و تدوین استاندارد برای کلیه عوامل مرتبط با بی ثباتی ها از ضرورت های علمی می باشد. در این راستا استفاده از سیستم فازی یک روش کمی است که محقق در این روش، با تحلیل حجم زیادی داده ها را ممکن می سازد و به ویژه برای مدل سازی و ایجاد مدل های دینامیک برای پیش بینی مورد استفاده قرار میگیرد. از این رو، در طرحریزی های عملیاتی و استراتژیک سیاسی، انیتی و بین المللی کاربذ مؤثرتری دارد. در این اثر با ارائه سه مثال واقعی، کاربرد و روش استفاده از آن در مطالعات امنیتی توضیح داده شده است.


1401/09/01 - ٠٩:١٥ / شماره خبر: ٣٣٤٦ / تعداد نمایش خبر: 11
1401/09/01 - ٠٩:١٥ / Code: ٣٣٤٦ / Number: 11

خروج
«نشریات علمی دانشکده»

   

آدرس: تهران - بزرگراه شهید بابایی - دانشگاه جامع امام حسین (ع) -

تلفن تماس: 74188993-021    پست الکترونیکی: pa@ihu.ac.ir

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به دانشگاه جامع امام حسین(علیه السلام) می باشد.
همراهان این صفحه:6062